
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 36 |
| Packaging | Tray |
| Depth | 6 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Interface | SPI, UART |
| Memory Size | 512 b |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.9 V |
| Max Supply Current | 3 mA |
| Data Rate | 1 Mbps |
| Current - Receiving | 25 mA |
| Current - Transmitting | 13 mA |
| Max Frequency | 2.524 GHz |
| Output Power | 0 dBm |
| Number of GPIO | 11 |
| Sensitivity (dBm) | -90 dBm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
